Ograniczenia dietetyczne

jedzenie

Czym są ograniczenia dietetyczne?

Ograniczenia dietetyczne to reżim, który ogranicza lub unika niektórych pokarmów. Istnieje wiele różnych rodzajów ograniczeń żywieniowych.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie mogą przestrzegać ograniczeń dietetycznych. Celiakia jest przykładem schorzenia, w którym ludzie muszą unikać glutenu w swojej diecie, aby ich organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Wegetarianie i weganie zdecydowali się unikać produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso i jajka, ponieważ uważają, że zmniejsza to szkody, jakich zwierzęta doświadczają podczas procesu hodowli.

Ograniczenia żywieniowe mogą być również związane z wyborami dotyczącymi stylu życia, takimi jak ilość ćwiczeń wykonywanych codziennie lub rodzaj wykonywanej pracy, która może wymagać jedzenia o innych porach niż normalni ludzie.

Dieta bezglutenowa: Gluten to białko występujące w pszenicy, żyto i jęczmieniu. Niektórzy ludzie nie mogą go dobrze strawić, więc muszą go całkowicie unikać, aby uniknąć dyskomfortu, takiego jak gazy lub wzdęcia, i innych poważnych objawów, takich jak anemia.

Catering dietetyczny Częstochowa