Postępowanie z pozbawionymi wilgoci, łamliwymi paznokciami

paznokcie

Łamliwe paznokcie zwykle nie są związane z chorobą. Kruche paznokcie są powszechnym stanem, rozwijają się u około 20% ludzi; więcej kobiet niż mężczyzn ma łamliwe paznokcie. Łamliwe paznokcie zwykle rozszczepiają się lub rozszczepiają w poziomych warstwach, zaczynając od wolnego końca paznokcia. Kruchość paznokcia może być spowodowana urazami, takimi jak regularne zwilżanie i suszenie, regularne narażenie na detergenty i wodę oraz drastyczne narażenie na jadowite rozpuszczalniki, takie jak te wymienione w zmywaczu do paznokci. Inne możliwe przyczyny to choroby skóry: łuszczyca (maść na łuszczycę), liszaj płaski, łysienie plackowate oraz zaburzenia endokrynologiczne, gruźlica, zespół Sjogrena i niedożywienie. Częstość występowania łamliwych paznokci w populacji europejskiej i północnoamerykańskiej wynosi prawie 20%, a kobiety są dotknięte łamliwością paznokci dwa razy częściej niż mężczyźni.

Osoby, które podejmują się prac porządkowych, zawsze będą miały łamliwe paznokcie, chyba że podejmą niezbędne kroki, aby uchronić się przed podatnością na taki stan paznokci. Łamliwe paznokcie bardziej przyprawiają o ból głowy kobiety z niższym poziomem estrogenów. Tak jak wiadomo, że niższe poziomy estrogenu powodują wysuszenie, łamliwość włosów i skóry, mają dokładnie taki sam wpływ na paznokcie. Suche, łamliwe paznokcie to problem, z którym borykają się dziesiątki kobiet. Paznokcie wysychają w okresie zimowym z powodu intensywnego mycia rąk, aby zachować zdrowie oraz z powodu suchego powietrza, które jest wokół wytwarzane w wyniku działania grzałek. Niedobór witamin z grupy B, przede wszystkim biotyny, tworzy prążki wzdłuż łożyska paznokcia. Dieta uboga w wapń przyczynia się do suchych, łamliwych paznokci. Kilka witamin i minerałów zostało przeznaczonych do zapobiegania łamliwości paznokci.

Brak kwasu foliowego i witaminy C może prowadzić do powstawania skórek. Nieodpowiednie dietetyczne olejki eteryczne, takie jak omega-3, powodują pękanie paznokci. Wymagane są również zewnętrzne środki ostrożności. Nakładaj zmywacz do paznokci nie częściej niż raz w tygodniu. Omiń zmywacze do paznokci acetonem i wymaż lakier najlepiej raz w tygodniu. Możesz regularnie robić paznokcie w ciągu tygodnia, jeśli twój lakier do paznokci się odpryskuje. Kosmetyczne środki nawilżające dają natychmiastowe lekarstwo na suchość, ale utrzymują się tylko do momentu ich nałożenia. W przypadku osób o delikatnych lub okresowo łamliwych paznokciach kosmetyczny krem ​​nawilżający może wystarczyć, aby zapobiec wysuszeniu skóry. Użyj szklanego pilnika lub szmerglówki zamiast metalowego pilnika do paznokci. Upewnij się również, że używasz pliku tylko w jednym kierunku. Terapeutyczne środki nawilżające, które są również przydatne jako bariera zapobiegająca parowaniu wody z paznokci. Pokarmy bogate w wapń obejmują wszystkie produkty mleczne, głównie jogurt, ciemnozielone warzywa liściaste, migdały, fasolę i sardynki.

Wskazówki dotyczące odżywiania suchych i łamliwych paznokci

Nakładaj zmywacz do paznokci najwyżej raz w tygodniu.
Staraj się unikać zmywaczy do paznokci z acetonem i usuwaj lakier do paznokci najwyżej raz w tygodniu.
Zawsze używaj rękawic.
Staraj się unikać długiego przebywania w wodzie, np. pływania.
Staraj się unikać kontaktu z chemikaliami, które drażnią skórę i paznokcie.
Zawsze używaj balsamu do rąk również na paznokciach. Wetrzyj go po umyciu rąk lub wzięciu prysznica.
Wiele witamin i minerałów zostało przeznaczonych do zatrzymania łamliwych paznokci.
Użyj szklanego pilnika lub szmerglówki zamiast metalowego pilnika do paznokci.